Ankara Nafaka Avukatı

Ankara Tedbir nafakası , boşanma davası içerisinde pek çok taleple birlikte istenebileceği gibi ayrı bir davada yani tedbir nafakası davasında da istenebilir. Boşanma davası açıldıktan sonra mahkeme sosyal ekonomik durum araştırmalarına göre ailenin geçimini sağlayan erkeğin hanımı ve ortak çocukları için tedbir nafakası ödemesine karar verir.

Hakim tedbir nafakasına karar verirken kusur aramaz. Uygulamada tedbir nafakası talep edildikten sonra Mahkeme hızlı bir şekilde buna karar verir. Tedbir nafakası boşanma davası kararı kesinleşene kadar devam eder. Boşanma davasının kararı kesinleşince tedbir nafakası yoksulluk nafakasına dönüşür. Tedbir nafakası yargılamanın her aşamasında istenebilir.

Ankara Nafaka Nasıl Alınır
Nafaka alabilmek için bir dava açmak gerekir. Yani bir talep olmadan nafaka bağlanması mümkün değildir. Bu talep boşanma davası içerisinde ileri sürülebileceği gibi ayrı bir nafaka davası açarak ta ileri sürülebilir. Nafaka miktarı belirlenirken hakim tarafların sosyal ekonomik durumunu gözetir. Mümkün olduğunda her iki tarafın hayat standartlarını korumaya çalışır. Fakat bazen öyle kararlar veriliyorki nafaka ödemek zorunda kalan kişi yoksulluğa düşebiliyor. Bu yüzden tür sonuçlar karşı karşıya kalmamak için avukat yardımı alınmasını tavsiye ederim. Nafaka ve boşanma konusunda ayrıntılıu bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir